Chytrý dům Mějte vše pod kontrolou
 
VAPIS - vápenopískový zdící materiál výborná vzduchová neprůzvučnost a špičkové tepelně izolační vlastnosti

Bydlení Úvaly - energeticky úsporné rodinné domy a byty - lokalita Praha-východ

Chytrý dům Mějte vše pod kontrolou

Již ve fázi projektu byl kladen důraz nejen na optimalizaci spotřeby energií, jejímž výsledkem dle českého legislativního hodnocení, tj. průkazu energetické náročnosti budov, je "energeticky úsporná třída B", ale i na použití ekologických a šetrných materiálů a moderních technologií pro bydlení 21. století.

Veškeré důležité technologie, zajišťující komfort a bezpečí ve Vašem domě, jsou dodávány od jednoho dodavatele, české společnosti JABLOTRON. Tímto se výrazně zjednodušuje ovládání, instalace, záruční i pozáruční servis a samozřejmě i pořizovací cena. Komponenty jsou spolu propojeny a ovládány vzdáleně z jedné aplikace.

Níže vám představujeme nejzásadnější materiály a technologie, které budou použity pro stavbu rodinných domů ať už v rámci standardního vybavení či jako nadstandardní možnost v rámci klientských změn.

Rozbalit / sbalit vše

Systém řízeného větrání s rekuperací

Centrální systém řízeného větrání s rekuperací tepla (účinnost přes 90%) založený na jednotce Jablotron Futura navržený pro celoroční provoz v automatickém režimu. Zařízení umožňuje tepelně i vlhkostně upravovat vzduch, což je velmi důležité především v zimním období. V letním období při jakýchkoliv venkovních teplotách umí zajistit velmi komfortní teplotu dodávaného čerstvého vzduchu 17-19°C, což výrazně přispívá k příjemnému prostředí v interiéru domu. Systém zajišťuje kontinuální výměnu vzduchu ve všech prostorech objektu dle aktuální potřeby a bez ohledu na roční období a počasí, kdy přiváděný čerstvý vzduch je díky použité filtraci třídy F7 předčištěn a následně tepelně upraven s využitím zbytkového tepla odvětrávaného opotřebeného vzduchu a tepelného čerpadla v reverzním módu, popř. přichlazení v letních měsících. Systém je navržen tak, aby podporoval zdravé vnitřní prostředí s nízkou úrovní koncentrace CO2 a optimální vlhkostí vzduchu.

Pozn. Uvedené zařízení nenahrazuje klimatizaci objektu. Dálkový přístup je možný po připojení k síti Internet.

Podlahové vytápění

Jablotron Futura s modulem CoolBreeze zajistí vytápění objektu dohřevem / přichlazováním distribuovaného vzduchu. Komfortní dotápění v zimních měsících je provedeno formou podlahových přímotopných sálavých fólií s lokální regulací Jablotron v jednotlivých pobytových místnostech, které je doplněno o elektrické topné žebříky v koupelnách. Systém je vybaven lokálními termostaty Jablotron a je řízen centrální inteligentní jednotkou JABLOTRON 100+. V kombinaci s vysokou kvalitou zateplení objektu a systémem řízeného větrání s rekuperací tepla představuje komfortní, zdravou a zároveň ekonomickou variantu vytápění objektu.

 

Lokální termostaty

Lokální termostaty umožňující individuální nastavení teploty v jednotlivých místnostech a řízené centrální inteligentní jednotkou JABLOTRON 100+.

Ohřev TUV

Ohřev TUV je řešen centrálním zásobníkem s vestavěným tepelným čerpadlem.

Inteligentní řídící jednotka

Inteligentní řídící jednotka JABLOTRON 100+ je centrální řídící jednotka pro systém vytápění s dálkovým přístupem a vysokou variabilitou možných doplňkových funkcí.

VAPIS - vápenopískový zdící materiál

Klíčovým prvkem optimalizace, který je použit při výstavbě rodinných domů je VAPIS – ověřený vápenopískový zdící materiál na bázi přírodních surovin, skládající se z jemného křemičitého písku, nehašeného vápna a vody. Nepřidávají se žádné další látky, chemikálie, přísady ani příměsi. Vysoká pevnost bloků VAPIS umožňuje výrazné snížení tloušťky zdiva, přičemž vysoká objemová hmotnost zajišťuje výbornou vzduchovou neprůzvučnost. Dostatečná vnější vrstva zateplení dodává konstrukci špičkové tepelně izolační vlastnosti, přičemž vlastní zdivo zajišťuje tepelnou akumulaci, která je rozhodující pro mikroklima v místnostech a příjemný pocit tepla. Vápenopísková cihla rovněž funguje jako přirozený regulátor vlhkosti, neboť má výraznou schopnost ukládat vodní páry a opět je uvolňovat do vnitřního prostoru, pokud je již vzduch sušší.