Bydlení Úvaly - energeticky úsporné rodinné domy a byty - lokalita Praha-východ

Lokalita BYDLENÍ ÚVALY, Škvorecká, Úvaly

ÚVALY

Město Úvaly má více než 5000 obyvatel a je dobře dostupné příměstskou dopravou z Prahy i Kolína, a to jak po silnici, tak po železnici. Město leží 20 km východně od centra Prahy a 9 km jižně od města Brandýs n/L – Staré Boleslavi. Úvaly disponují rozsáhlou občanskou vybaveností, jako jsou mateřské školy, základní škola, zdravotní středisko, banky, supermarkety, restaurace, obchody a jiné služby, koupaliště a různá sportoviště, aktivní spolky. Najdete zde vše, co potřebujete ke spokojenému životu.
www.mestouvaly.cz

PŘÍRODA

Úvaly jsou obklopeny lesy s množstvím vycházkových cest a cyklistických stezek. Na západní straně je to Klánovický les, na JZ pak Králičina a SV se nachází les nazývaný Vinice. Městem protéká potok Výmola, který je zdrojem vody pro místní rybníky Lhoták, Fabrák, Mlýnský rybník a bývalý Hodovský rybník. Do Výmoly se na území Úval poblíž Fabráku vlévá Přišimasský potok, který protéká rybníkem Kalák.

NÁKUPY

V těsném sousedství se nachází obchodní centrum BILLA a v Úvalech pak najdete další obchody nejen s potravinami, ale i prodejnu elektro, železářství, květinářství či zahradnictví, vinotéku, ale třeba i lékárnu, prodejnu kojeneckých potřeb, obuv a mnohhé další. V Úvalech tedy nakoupíte vše od rohlíku po pračku.

BUDOUCNOST

Přes cestu od místa výstavby rodinných domů je ve II. fázi výstavby plánováno nové Hostínské náměstí. Budou zde polyfunkční domy s obchodními plochami v přízemí – pro drobné služby, kavárnu a malé obchodní plochy. Za rohem je v plánu polyfunkční dům s kombinací kanceláří a malých ordinací pro lékařské služby. V náhledu níže si můžete prohlédnout návrh vzhledu budoucího náměstí.

DOPRAVA

Dopravní obslužnost bude posílena vybudováním čtyřproudové přeložky silnice i/12, která území propojí s vnitřním Pražským okruhem. Projekt již obdržel územní rozhodnutí.

AUTEM

  • Praha-centrum ............. 26 km, 30 min.
  • Černý most ................. 16 km, 18 min.
  • Jižní spojka ................. 20 km, 20 min.
  • Letňany ....................... 22 km, 28 min.
  • Smíchov ...................... 32 km, 32 min.

VLAKEM

  • nádraží Libeň ............... každých 15 min., doba jízdy 18 min.
  • Masarykovo nádraží ...... každých 30 min., doba jízdy 25 min.
  • Hlavní nádraží ............... každých 30 min., doba jízdy 26 min.
  • Smíchovské nádraží ...... každých 30 min., doba jízdy 39 min.

Návrh konceptu budoucího nového náměstí